Etikety s nemigrujícím lepidlem na sáčky s krví a zmraženou plazmou

Etikety s nemigrujícím lepidlem na sáčky s krví a zmraženou plazmou

Oddělení Regionálního krevního centra požádalo o zajištění etiket na sáčky s krví a plazmou. Byly stanoveny požadavky na shodu etiket se standardem ISBT dle směrnice 2002/98/ES, a také na odolnost etikety a lepidla proti vodnímu prostředí. Kritériem byla také odolnost etiket a lepidla vůči odstřeďování o síle do 4000 x g a proti teplotě od +80°C do -50°C a také možnost aplikování etiket v záporných teplotách.

Etikety byly určeny k označování zkumavek, drénů, dokladů a sáčků během odběru krve a krvetvorných přípravků, a také k označování zmražené plazmy.

Byla navržena sada etiket a termotransférové pásky BLOOD BAG PACK.

Jsou to samolepící etikety s netoxickým lepidlem, které je charakteristické vysokou kvalitou, a vhodně zvolená termotransférová páska, která zajišťuje trvalý a čitelný potisk. Etikety vlastní certifikát potvrzující, že nabízené v tomto řešení lepidlo může být používáno k označování nádob s krví a jejich derivátů.  Jsou také shodné se standardem ISBT dle směrnice 2002/98/ES a prokazují odolnost v kontaktu s vlhkostí. Pozitivně fungují v procesu odstřeďování vzorků krve.
Dodatečnou předností etiket je jejich jednoduchost sundávání z pásky po vytištění, protože byly umístěny na silikonovém podkladu, což má význam při práci v rukavicích.
Naše řešení může být využito při teplotě od +80°C do -50°C a co velmi důležité, dává možnost lepení etiket na zmražené výrobky.
Etikety EC-15 předané klientovi, které jsou součástí sady BLOOD BAG PACK úspěšně prošly zkoušky odstřeďování, přechodem přes parní tunel a lepením na zmražený podklad. Prokazovaly stálost a čitelnost tisku a  zároveň jsou v souladu s platnými předpisy a normami.

 

Máte dotazy? Naší obchodní zástupci Vám rádi odpovědí:

Zeptejte se na řešení